400 ezer forinttal támogatják a nagyatádi kiválóságokat

Ebben a félévben is kiosztották a Nagyatádi Diákokért Alapítvány ösztöndíjait. Az ünnepélyes átadásra ma 11 órakor a városházán került sor, összesen 15 nagyatádi tehetség előmenetelét támogatják a tavaszi szemeszterben.

Ma 11 órakor a városháza házasságkötő termében kiosztották a Nagyatádi Diákokért Alapítvány ösztöndíjait a nyertes pályázóknak. Az alapítvány 26 éves működése során csaknem 1000 tanulónak segített az egyetemi, vagy főiskolai előmenetelében – nyilatkozta az alapítvány ötletgazdája, és a kuratórium elnöke, Dr. Gara István. A kezdetben képviselőtestületi tagok felajánlásaiból létrehozott ösztöndíj-keretet ma már nagyobb részt önkormányzati forrásokból finanszírozzák. Adónk egy százalékával támogathatjuk ezt a nemes célt. Minden évben kétszer lehet pályázni az ösztöndíjra, most összesen 410 ezer forintot ítéltek meg 15 pályázó diák számára. Az alapítvány célja, hogy segítse azon tehetséges tanulók oktatását, akik szociális hátterükből fakadóan hátrányos helyzetben vannak. Természetesen ehhez kiemelkedő tanulmányi eredmény is szükséges. Az ösztöndíjakat egy 7 fős kuratórium ítéli oda a pályázóknak. Fontos követelmény még persze, hogy az illetőnek bejelentett nagyatádi lakosnak kell lennie ls nappali tagozaton tanuljon.

Az ösztöndíjat az alábbi diákok vehették át ebben a félévben:

Balatinecz Bernadett
Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Gazdálkodási és Menedzsment szak  II. évf.

Balatinecz Miklós
Budapesti Metropolitan Egyetem, Media desing szak II. évf

Baris Norbert
Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Természettudományi Kar, Kémia szak  III. évf.

Benke Nikolett
Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Pszichológia szak  I. évf.

Boros Ninetta
Pécsi Tudományegyetem, Egészségtudományi Kar,Rekreációszervezés és Egészségfejlesztési szak II. évf.

Horváth Evelin
Pannon Egyetem, Mérnöki Kar, Anyagmérnök Mesterszak II. évf.

Jónás Dániel
Óbudai Egyetem, Keleti Károly Gazdasági Kar, Műszaki menedzser szak  V. évf.

Katona Viktória
Budapesti Gazdasági Egyetem, Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar, Turizmus- Vendéglátás szak I. évf.

Krápecz Gréta
Kaposvári Egyetem, Pedagógiai Kar, Gyógypedagógiai szak II. évf.

Kuncz Ármin
Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Szlavisztika szak I. évf.

Lohner Nikolett
Pannon Egyetem, Modern Filológia és Társadalomtudományi Kar, Magyar-dráma tanári szak II. évf.

Nagy Patrik
Pécsi Tudományegyetem, Műszaki és Informatikai Kar, Villamosmérnöki szak I. évf.

Puskás Petra
Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Osztatlan Tanárképzés, Orosz- angol szak III. évf.

Tanai Dorina
Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Általános orvos szak III. évf.

Zsiga Nikoletta Evelin
Szegedi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar,Magyar- történelem tanár III. évf.

Gratulálunk a nyerteseknek és sok sikert kívánunk a tanulmányaikhoz! Pályázati információkért látogassanak el Nagyatád város honlapjára!

Megosztás