hirdetés
2019. Június 17, Hétfő
Laura, Alida napja

Nagyatád hólepel alatt - képekben Szerző: Herr Dávid | 2019-01-05 19:20:50 | Címkék: hólepel, hóréteg, hóesés, , havazás, nagyatád

Ma délben már 6,5 cm hóréteget mértek városunkban, délután négykor pedig 8-at. A nagyatádiak kihasználták a havazás nyújtotta szórakozási lehetőségeket: előkerült a szánkó, és hógolyócsatát vívtak a Piac téren.

Az előrejelzéseknek megfelelően már péntek este óta folyamatosan, változó intenzitással havazott Nagyatádon. Néha szállingózott, néha nagy pelyhekben esett, máskor fúvásokkal kavarodott az utcákon a frissen hullott csapadék. Délben már 6,5 cm vastagságúra nőtt a hóréteg, és az egész napos fagypont alatti hőmérsékletnek hála nem is olvadt el a takaró. Délután négy órára már csaknem 8 cm-re duzzadt. 

Hólepel alatt a város
Hólepel alatt a város - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
Szent István királyunk koronáját is néhány centi hóréteg takarja
Szent István királyunk koronáját is néhány centi hóréteg takarja - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
Kossuth Lajos szakálla megőszült
Kossuth Lajos szakálla megőszült - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
A világháborús emlékműnek is jól áll a fehér
A világháborús emlékműnek is jól áll a fehér - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!

Szerte a városban lehetett látni a hólapátoló, járdákat felsózó lakosokat. A közlekedést megnehezítette a tartós hóesés, sok mellékutcában nem kotorták el a havat az úttestről, így az itt élők nehezebben közelíttették meg autóval otthonukat. Mindazonáltal sok örömöt is okozott a mai havazás városunk családjainak: a Szent István parkban a domb megtelt élettel: a gyerekek a gyorsan lesikló szánkókat meglovagolva hangos kurjongatásokkal üdvözölték a telet. Akadt olyan is, aki hóvárat épített, mások egész iglut készítettek a hátsó udvarban, amihez talicskában gyűjtötték a havat. A piactéren néhányan hogolyókkal vívták meg 2019 első csatáját. 

Ideje elővenni a hólapátot!
Ideje elővenni a hólapátot! - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
A bevásárlást megkönnyítette a szánkó
A bevásárlást megkönnyítette a szánkó - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
A városgondnokság igyekszik járhatóvá tenni a járdákat
A városgondnokság igyekszik járhatóvá tenni a járdákat - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
A Szent István parkban vígan szánkóztak a gyerekek
A Szent István parkban vígan szánkóztak a gyerekek - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
Hóvár épül a domb tövében
Hóvár épül a domb tövében - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
Sorra siklottak le a gyerekek
Sorra siklottak le a gyerekek - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
Hógolyócsata a piactéren
Hógolyócsata a piactéren - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!

És persze városunk karácsonyfáján is lekókadtak az ágak a ráeső hó súlyától. Rendszerint vízkereszt környékén távolítja el róla a városgondnokság a fényeket. Így igazán szép dolog, hogy most még éppen hópalástban ékeskedve, teljes kivilágításban  hirdethette a tél megérkezését. 

Nem volt fehér a karácsony, de a parkban így is ünnepi a hanagulat
Nem volt fehér a karácsony, de a parkban így is ünnepi a hanagulat - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!
A csónakázó tó vékony jegén már megült a hóréteg
A csónakázó tó vékony jegén már megült a hóréteg - A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre!

Az éjszaka egy felmelegedés érkezik a térségünkbe, holnap nulla fok fölött alakul egész nap a hőmérséklet. De az előrejelzések szerint ez csak néhány fokot jelent. Utána pedig ismét fagyosra fordul az időjárás. Így könnyen meglehet, hogy a lehullott hólepel még néhány napig megmarad, fehérbe öltöztetve városunkat. 

Vissza az előző oldalra