Fehér vadakat fotóztak a Lábodi Vadászterületen
Elképesztő látványt nyújtottak, alig hitt a szemének a fotós: négy fehér sakálkölyök játszott egy kiszáradó halastó szélén. Somogyban úgy elszaporodtak az aranysakálok, hogy majd 3 ezret terítettek le belőlük 2020-ban.
Egyik este, a több órás várakozás végén pillantottam meg nagyon messze, a kiszáradó halastó medrében egy világító, fehér pontot – írta közösségi oldalán a bejegyzésében Király Tünde budapesti természetfotós. Teleobjektíven keresztül figyelte, mi lehet az. Először azt hitte, hogy a környékbeli fehér cica jött le a nádasba vadászni. Lőtt róla egy-két képet, mondván, majd otthon belenagyít, és jobban szemügyre veszi. Akkor derült ki, hogy fehér sakálkölyökről van szó.

Másnap megint kiült a meder szélére, szarvasokra várt, és titokban remélte, hogy megint jön az a kis fehér valami. Egyszer csak mozgásra lett figyelmes, óvatosan nézett ki a nád takarásából.
Hát látom, hogy viszonylag közel, négy fehér sakálkölyök szaladgál, játszik, aztán még egy hagyományos színű is feltűnik. Elképesztő látványt nyújtottak, alig hittem a szememnek. Sikerült néhány fotót készítenem
– idézte fel.

Fél éve írtunk róla, hogy több tízezerre nőtt a hazai aranysakál-állomány, és az éves teríték negyedét Somogyban lövik. A népies elnevezése szerint toportyán vagy nádi farkas vadászatának egyik legismertebb hazai szakértője a SEFAG Zrt. Lábodi Vadászerdészetének igazgatója, Horváth Mihály, aki páratlan megfigyelésekkel gazdagította a ragadozóval kapcsolatos ismereteket. Úgy tapasztalta, a sakál még a rókánál is ravaszabb, azaz óvatosabb és intelligensebb.
A sakál legújabb kori térhódítása a déli országhatár felől kezdődött, ezért Somogyban és Baranyában él a legtöbb példányuk.







A magyar állam által 1957-ben alapított Lábodi Vadászterület nemzetközi hírű, köszönhetően a gazdag és nemes vadállományának, páratlan természeti környezetének. Itt került az akkori világranglista 7. helyére egy 14 kilós trófea 1967-ben, Nagyatádtól délre, az Ágerdőben. Legutóbb pedig, 2020-ban egy 13,75 kg-os trófeájú gímbikát sikerült elejteni a Lábodi Vadászterületen.