Kezdődik a rendszeres úszásoktatás Nagyatádon
A Versenyképes Járások Program keretében indít az önkormányzat rendszeres úszásoktatást a nagyatádi köznevelési intézményekbe járó nagycsoportos óvodás, valamint az első és második osztályos gyermekek számára. A program 2026. január 26-án indul, a szükséges felszereléseket pedig az önkormányzat térítésmentesen biztosítja.
A nagyatádi köznevelési intézményekbe járó nagycsoportos óvodás, valamint első és második osztályos gyerekeknek indít rendszeres úszásoktatást az önkormányzat Nagyatádon.
A program célja, hogy minden gyermek számára lehetővé váljon az úszás alapjainak elsajátítása biztonságos, szakmailag felügyelt környezetben. A foglalkozások elősegítik a mozgáskoordináció és a fizikai állóképesség fejlődését is.

Az úszásoktatás I. üteme a 2025/2026-os tanév második félévétől a 2026/2027-es tanév első félévének végéig tart. Nagyatád Város Önkormányzata a programban részt vevő gyermekek számára a szükséges felszereléseket – úszósapkát, úszószemüveget, táskát, orrcsipeszt és füldugót – térítésmentesen biztosítja.
A gyermekek minden alkalommal az önkormányzat által szervezett busszal utaznak az uszodába és az úszásfoglalkozást követően pedig ugyanazzal a busszal térnek vissza az intézményekbe.
Az úszásoktatás szakmai vezetője: Tóth Gábor, a foglalkozások során közreműködő oktatók: Bagó Annamária, Plántek Anita. A Bárdos Lajos Általános Iskola sporttagozatos tanulói nem vesznek részt a programban, mivel számukra az úszásoktatás jelenleg is az iskolai tanrend része.

(Archív fotó Ormai Bálint)



