Megjött az első havazás Nagyatádra! El is ment…

Akik vasárnap korai órákban keltek, még láthatták az idei év első hószállingózását. De a tél még csak épp megsimogatta városunkat.

Kicsit későbbre jósolta a meteorológia, ma érkezett az első hóesés Nagyatádra. Akik a vasánapi hosszú alvás helyett valamivel korábban kezdték a napot, még tanúi lehettek annak, ahogy szállingózva hullottak alá a hópelyhek. A zöld füves területeket fehér foltok tarkították. a szélvédőkről már el kellett takarítani egy egycentis hóréteget. Viszont a kis csoda rövid életűnek bizonyult: míg a délelőtti misére sétálva még vékony hóréteg fedte a park fövenyét, a szertartás végére már el is olvadt. Csak a házak teteje tanúskodik a reggeli havazásról.

A tél még csak arcon puszilta városunkat, még nem csókolta meg: várhatóan a jövő hét elején nem is kell hóesésre számítanunk, majd csak a hét vége felé lesz újra havazás, havaseső. 

Megosztás