Repülőről bombázták tegnap a szúnyogokat

Megígérték, megkapták! Tegnap este a PMG Szúnyogirtó Konzorcium repülőgépe berepült városunk fölé és kémiai támadást intézett a szúnyogok ellen. Legutóbb a hőségriadó miatt elmaradt, reméljük a mostani hatásos lesz.

Tegnap este 7 órakor repült át városunk fölött a szúnyogbombázó. Ahogy korábbi cikkünkben közöltük, az egész országon irtást végző cég a napnyugtát megelőző másfél órában permetezte szét a szúnyogokra, és sajnos méhekre egyaránt mérgező vegyszerkoktélt. Bízzunk benne, hogy a helyi méhészek megtették a szükséges óvintézkedéseket. A felhasznált permetszer összetevői: Coratrin, Mosquitox 1 ULV Forte, Aqua- K-Othrin. Emlősökre ezek veszélytelenek, a kétlábúak és négylábúak fellélegezhetnek. Egyelőre még nem kaptunk beszámolót arról, hogy városszerte tömeges szúnyoghalált észlelt volna valaki, utcáinkon nem hevernek kupacokban a szúnyogtetemek. 

Éjszaka tegyünk ki ablakunkba, most már riasztómentes gyertyákat, megemlékezve a nyár vérszívó megkeserítőire. 

Lehetett hallani a repülő robogását
Lehetett hallani a repülő robogását
A Szent István parkban is megkapták a magukét a szúnyogok
A Szent István parkban is megkapták a magukét a szúnyogok

A fotók korábbi felvételek!

 

Megosztás