Parkolni veszélyes
Egyre-másra jelennek meg a közösségi médiában beszámolók parkolóban meghúzott autókról, odacsapott kocsiajtókról, és – sajnos – arról, hogy az elkövető se szó, se beszéd távozott a helyszínről.
Többek elmondása szerint a bevásárlást vagy olyankor intézik, amikor biztos, hogy kevesen vannak az áruházakban, vagy a parkoló legtávolabbi szegletébe állnak, lehetőleg úgy, hogy melléjük csak az egyik oldalra tudjanak beállni. Mostanában a közösségi oldalakon is látható, hogy megszaporodtak azok az esetek, amik arról szólnak, hogy az áruházak, társasházak parkolójában kisebb-nagyobb kárt okoznak a figyelmetlen sofőrök.
A bosszantó, hogy sok esetben a károkozó az adatai megadása nélkül elhagyja a helyszínt. Pedig a legtöbbször a kötelező biztosítás fedezné a javítást, illetve, ha mégis akadt egy szemfüles szemtanú, egy kamerfelvétel, akkor a károkozó egészen biztosan rosszabbul jár, hisz a rendőrségen még helyszínelhagyás miatt is felelnie kell.
A legbosszantóbb mégis az, amikor nincs szemtanú, nincs kamerafelvétel, így a biztosító sem fizet. Aki esetleg kötött CASCO-t, az jól járt, aki nem, az meg úgy, hogy önköltségen javíttathatja az autóját, sok esetben több százezer forintért, a nemtörődöm elkövető pedig röhög a markába.
Pedig ideje volna a közlekedési kultúrában némi (pozitív) változás, ami a felelősséggel kezdődik, hisz a közlekedésben résztvevők nemcsak saját magukért kell, hogy felelősek legyenek, hanem azokért is, akik velük együtt közlekednek az úton (esetleg a bevásárlást intézik és bíznak abban, hogy az autójukat ugyanabban az állapotban találják, mint ahogy leparkolták).
Konklúzió nemsok van, talán annyi, hogy figyeljünk egymásra.