Nagyatádi siker a SPAR Budapest Maratonon

Nagyatádi résztvevők is neveztek a 32. SPAR Budapest Maratonon. Váltóban és egyéni versenyszámban is képviselték a Triatád egyesületet.

Janota Zoltán összesített versenyben az 53. helyen végzett. 18 200 versenyző közül sikerült ezt a helyezést elérnie. Korosztályában kilencedikként, míg a Somogy megyei versenyzők között elsőként ért célba. Zoltánon kívül több nagyatádi sportoló is indult a versenyen a Triatád színeiben. Ők váltóban teljesítették a maratoni távot.

Janota Zoltán 53. helyen ért célba a hétvégi versenyen

A rekordok versenye volt az idei Budapest Maraton. Összesen 31 920 nevező állt rajthoz. 11 versenyszámban indulhattak a résztvevők. Ráadásul soha nem vett még részt ennyi külföldi a rendezvényen, mint idén. 81 országból 5400 futó érkezett a fővárosba, hogy részese lehessen hazánk egyik legnagyobb sportfesztiváljának.

A verseny útvonala idén sem okozott csalódást a versenyzőknek: Budapest legszebb részein át vezetett a pálya.