A magyar hősökre emlékeztek Nagyatádon
Május utolsó vasárnapján emlékeztek meg a hősi halált haltak és a haza védelmében áldozatot hozókra Nagyatádon, a magyar hősök emlékünnepén.
Vasárnap délelőtt a Hősök szobra előtt emlékeztek meg a nagyatádiak a két világháború hősi és névtelen halottairól. A Hősök szobrát 1924-ben emelték elődeink, Nagyatád egykori polgárai.

Hortobágyi Ferenc városunk díszpolgára, nyugalmazott őrnagy beszéde a háborúk fájdalmas emlékét és a „névtelen hősök” áldozatát emelte ki. Elmondta, hogy a hősök napja nem csupán a két világháború emlékművein szereplő nevek tiszteletéről szól, hanem mindazokról is, akik halálos sebekkel tértek haza és évekkel később hunytak el.
– Az ő nevük nincs sehova felírva – mondta, rámutatva a háborúk civil áldozatainak növekvő számára is.

A beszédet követően Sándor László plébános áldásával folytatódott a megemlékezés. A plébános hangsúlyozta, hogy minden háború az ember bűnének következménye, és arra kérte Istent, bocsássa meg mindennapi civódásainkat, veszekedéseinket, amelyek rossz példát mutatnak a következő generációknak. Különösen kiemelte a kihasználatlan lehetőségeket, amelyekkel jobbá tehetnénk az egyéni és közösségi életünket.

Az ünnepségen a Nagyatádi Szépkorúak Nyugdíjas Klub dalcsokorral emlékezett meg a háborúkban elhunytakról, majd a Czindery Szépmíves Céh műsorát hallhatták a nagyatádiak.

Végül mind a Hősök szobránál, mind a II. világháborús emlékműnél Nagyatád önkormányzata, valamint a város civil és társadalmi szervezetei elhelyezték a megemlékezés és a tisztelet koszorúit.




(Fotó: Ormai Bálint)