Bemutatták a Nagyatád Képeskönyvet

…és miénk a jövőjének felelőssége – olvasható az utolsó félmondat a tegnap este bemutatott Nagyatád Képeskönyvben. Utazás, történet, történelem, hagyomány, keresztül-kasul a városon.

Amiről ez a könyv szól, az nem történet, nem história, nem múlt, hanem a jelenünk és a jövőnk – hangzott el tegnap a T25 dísztermében, ahol bemutatták a Nagyatád Képeskönyvet. De múlt nélkül a jövőt építeni lehetetlen, hisz letagadhatatlanul velünk van, látjuk az épületek homlokzatán, a köztéri szobrokon, emlékműveken, nap mint nap elsétálunk mellettük, és aki figyelmes, az minden szegletben találhat magának egy csipetnyit belőle.

A könyv egy történet, 184 oldalnyi történelem rólunk, nagyatádiakról, rólunk, akik legjobb szándékunk és tudásunk szerint igyekszünk alakítani a jelent, a jövőt, és egyben életben tartani a hagyományainkat. Egy történet, de közte megbújik még néhány száz másik, mert a fotókhoz mindenki hozzá tudja tenni a sajátját.

Nem a nosztalgia végett, hanem azért, hogy legyen mire építkezni, mint ahogy a nekünk, és a minket megelőző generációnak is volt mire építkeznie, hisz az eleink olyan alapot adtak ehhez, ami évszázados távlatból visszatekintve is figyelemreméltó.

– Ez a könyv egy mostani vízió a múltunkról és a jelenünkről, az általunk látott jövőről – mondta a könyv szövegének szerzője, Ormai István.

IMG_4035.jpg

A könyv egy utazás. Az első fotón Nagyatád fele indulunk, az utolsón pedig elhagyjuk azt. A kettő között pedig ott vagyunk mi.

A T25-ben, ami szintén történelmi hely, hisz a nagyatádiak építették nagyatádiaknak százhúsz éve, hogy sok ezer diák koptathassa a kőlépcsőit, kapaszkodhasson az öntöttvas korlátjába, miközben órára igyekszik, a bemutatón a szerzőkön kívül jelen volt Pünkösd Márton, aki arról a hosszú útról beszélt, amíg a könyv készült, közben Vránics Ildikó két dallal kedveskedett a közönségnek, majd Ormai István beszélt.

A képeskönyv fotóit Huszár Endre és Ormai Bálint készítette, a szövegeket Ormai István írta, aki egyben a szerkesztő is volt, a csaknem kétszáz oldalon átvonuló grafikai arculatot Huszár Endre készítette.

(Fotók: Kóczián Zoltán Gergely)

Megosztás