Közösségben az egészségért: Nagyatádon találkoztak a régió gyaloglóklubjai
Jó hangulatú előadások, kerekasztal-beszélgetés és közös gyaloglás várta a Monspart Sarolta Egészséges Életmódért Alapítvány, valamint az Országos Gyalogló Idősek Klubhálózata (MOSA) regionális találkozójának résztvevőit szerdán, Nagyatádon.
A Nagyatádi Turisztikai Központban megrendezett eseményt Dr. Ludas László polgármester, a rendezvény fővédnöke nyitotta meg. Köszöntőjében hangsúlyozta: Nagyatád zöld környezete kiváló helyszín a gyalogló mozgalom számára, a város pedig mindig örömmel támogatja az egészséget és a közösséget szolgáló kezdeményezéseket.
A mai felgyorsult világ egyik ellentmondása, hogy bár mindenki rohan, az emberek mégis kevesebbet mozognak, elszigetelődnek és elhanyagolják az egészségüket – emelte ki a polgármester.

Ezt követően Monszpart Zsolt, az alapítvány elnöke emlékezett meg Monspart Saroltáról. A Nemzet Sportolójaként is tisztelt futólegendára legtöbben úgy emlékeznek, mint aki nők ezreit ösztönözte a mozgásra. Az alapítvány hitvallása ma is ez: a magyar népesség – különösen a nők és az idősek – körében népszerűsíteni az egészséges életmódot, a rendszeres testmozgást és a kiegyensúlyozott táplálkozást. Mivel az idős generációt gyakran fenyegeti a magány és az ebből fakadó mentális nehézségek, a társaságban végzett mozgás az egyik leghatékonyabb eszköz ezek megelőzésére.

A szakmai program során Vass Bence dietetikus a tudatos táplálkozásról, Csavajda Tekla Tünde pedig az időskori egészségmegőrzésről és a mozgás fontosságáról tartott előadást. A rendezvényt kerekasztal-beszélgetés zárta, ahol a dél-dunántúli régió gyaloglóklubjai osztották meg egymással tapasztalataikat.
A Nagyatádi Gyalogló Klub megalakulásáról és törekvéseiről írtunk már korábban, ide kattintva olvashatják cikkünket.

(Fotó: Ormai Bálint)



