Gyorshajtás, parkolás, kereszteződések: A lakosság felvetései Németh Csaba fórumán
Németh Csaba képviselő és Dr. Ludas László polgármester tartott lakossági fórumot az elmúlt héten a Jókai és Kiszely utcákban élők számára. A legtöbben közlekedéssel kapcsolatos felvetéseket fogalmaztak meg.
Kiemelt panasz volt a Kiszely utcában a gyorshajtás kérdése, hisz annak ellenére, hogy 30-as táblát helyeztek ki, szinte senki nem tartja be a sebességhatárokat. Ugyanitt a parkolás is probléma, hisz az autók leginkább az út szélén tudnak megállni, illetve a Kiszely utcából az Árpád utcára kanyarodva sokszor beláthatatlan a kereszteződés. Itt felmerült, hogy tükröket helyeznek ki, de nemcsak ide, hanem legalább 5-10 kereszteződés van a városban, ahol ez szükséges lenne.

Szóba került még a kerékpársávokban a lefolyók állapota, illetve az is, hogy a haladási iránnyal párhuzamos a rácsozat a csatornafedeleken, ami balesetveszélyes. Felvetették, hogy a Jókai utcában a vízelvezető túlságosan mély – bár, mint kiderült, ez a szabvány méret, igaz, ez azok számára, akik nap mint nap használják a parkolókat, szabvány ide vagy oda, problémát okoz. A Kiszely utcában a járda aszfaltozása nem megfelelő – vetették fel, amiről a városvezetés is tud, ezt a problémát orvosolni fogják.

Dr. Ludas László polgármester beszélt arról, hogy legalább 8-10 villogó táblát szeretne az önkormányzat kihelyezni pályázati forrásból a gyalogátkelőkhöz, illetve azok megvilágítását is fejlesztenék.
Beszélt az önkormányzat működéséről, és tájékoztatta a megjelenteket a célokról, irányokról, lehetőségekről, problémákról. Itt is kiemelte, hogy az önkormányzat nem tud munkahelyeket teremteni, azonban mindent megtesznek azért, hogy a beruházók számára vonzó legyen a város – fejlesztik az ipari területeket, a szakképzéssel pedig együttműködnek, azaz minden segítséget megadnak ahhoz, hogy munkahelyeket teremtő beruházás érkezzen a városba.

Dr. Ludas László azt is kiemelte, hogy a Facebookon sokszor fals információk terjednek, és kérte: a varoshaza@nagyatad.hu címre írjanak levelet a nagyatádiak, ezekre biztosan választ kapnak.
A lakossági fórumok a jövőben is folytatódnak. Ebben az évben mindegyik képviselő tartott az általa képviselt körzetben, ezt a következő évben is szeretnék, hogy így legyen, hisz fontos, hogy élő kapcsolat alakuljon ki a városvezetés és a lakosság között.



