Sikeres hónapot zárt a Nagyatádi Judo Club

A februári hónap mind az 5 hétvégéjén megmérettetéseken vettek részt a nagyatádi dzsúdósok: számos éremmel gazdagodtak sportolóink, nem egyszer nemzetközi megmérettetéseken!

Nem voltak tétlenek a judo Club sportolói februárban, nem telt el hétvége anélkül, hogy ellenféllel találták szembe magukat. Február elsején átlépték a magyar határt, és a 3. Apolon Nemzetközi Judo versenyen vettek részt Szlovéniában, Mariborban. 10 nagyatádi versenyző lépett a tatamira az U10, U12, U14 ÉS U16 korosztályokból. A rangos nemzetközi versenyen 15 ország 81 klubjából csaknem 700 sportoló vett részt. Képviseltették magukat az olasz, az ukrán, a bosnyák de még az izraeli nemzet dzsúdósai is. A 10 nagyatádi versenyző közül heten sikeresen a pontszerző helyig küzdötték fel magukat. Végül két ezüstéremmel, négy bronzéremmel és egy hetedik helyezéssel térhettek haza sportolóink.

Krápecz Natasa: -40 kg 3.hely

A csapat nem sokat pihenhetett, hiszen a következő hétvégén ismét nemzetközi mezőnyben és ismét Szlovéniában kellett helyt állniuk, a február 8-i Pokal Lendave versenyén. Itt az U21, U16, U14, U12 korosztály léphetett tatamira. 8 nagyatádi vállalkozott a megmérettetésre, és nem is akármilyen eredménnyel: több arany és egy bronzérmet is sikerült hazahozniuk az embert próbáló versenyről. A csapat összesítésben az előkelő 5.helyet szerezte meg.

Takács Ábel: 1.hely

Az ezt követő hétvégén magyar vizekre evezett a csapat. Február 15-én rendezték meg Nagykőrösön a serdülőkorú fiúk diákolimpiáját. Az ország legjobbjai találkoztak ezen a versenyen. Ide két nagyatádi sportolónk is benevezett:
Kliement Zalán a -40 kg-os súlycsoport 20 fős mezőnyében egyenesen a döntőig verekedte magát. Négy győztes meccs után az erőpróbáló 9 perces döntő mérkőzésen (hosszabbítással együtt) csak minimális különbséggel maradt csak alul. Így ezüstérem került a nyakába.
Krápecz Levente pedig a -46 kg-os súlycsoportban a 27 fős nehéz mezőnyben 3 nyertes és 2 vesztes küzdelem után az előkelő 7. helyen zárt.

Újabb hét, újabb verseny! Ezúttal az ifi sportolók utazhattak el megküzdeni az ország legjobbjaival: február 22-én Nemesvámosban rendezték meg idén az Ifi Országos Judo Bajnokságot. Ezen a versenyen Krápecz Natasa sportolónk is részt vehetett, aki -40 kg súlycsoportban kettő nyertes és 2 vesztes mérkőzéssel a 7. pontszerző helyezést érte el. A még csak első éves serdülő korosztályú Krápecz Levente és Takács Sára a tapasztalatszerzés reményében indultak a megmérettetésen, ez sikerült, de sajnos helyezetlenül zártak súlycsoportjukban.

És végül, február utolsó napján is nagy megmérettetésre került sor, ezúttal Barcson a Dél-Dél-Dunántúli Regionális Rangsor versenyen. Itta a 2011-ben született és annál fiatalabb gyerekek csaphattak össze egy játékos vetélkedőn. Majd a Diák C-B-A, a serdülő, az ifi, a junior és a felnőtt korosztály lépett a tatamira. Az ünnepélyes megnyitón kiosztották a régiós klubok 2019 évi legeredményesebb versenyzői díjait is. Ezt az NJC csapatából idén Krápecz Levente vehette át.

A nagyatádi csapat elégedetten térhetett haza a versenyről, hiszen 9 aranyérmet, 4 ezüstérmet, 2 bronzérmet és egy 5.helyet szerzett.