Bárhova mennek, éremmel térnek haza a NUTE úszói

A hétvégén Kaposváron álltak rajtkőre a nagyatádi versenyzők, hat gyerek összesen tizenhatszor úszott, és öt érmet, valamint három oklevelet is szerzett.

Legutóbb Marcaliból hoztak érmeket, most Kaposváron álltak rajtkőre a Nagyatádi Úszó és Természetjáró Egyesület fiataljai a hétvégén.

– 6 gyereket neveztünk a versenyre, ők összesen tizenhatszor álltak rajthoz – mondta el az egyesület egyik edzője, Gáspár Réka.

Az 1. MCM Diamant Úszóversenyen első fordulójában 50 méteres távokat kellett az 50 méteres medencében teljesíteniük az úszoknak. Az 1980-2019 született versenyzők időeredményük alapjá, futamokba sorolva indulhattak a versenyen.

A korosztályos értékelés alapján a nagyatádi egyesület tagjai 3 arany, 1 ezüst és 1 bronzéremmel zárták a versenyt. Wágner Karolina 3 oklevelet gyűjtött be, ugyanis 3 úszásnemben is indult, ahol ötödik és hatodik helyezéseket szerzett.

Legközelebb a nagyatádi fiatalok Kaposváron ugranak vízbe április végén, mégpedig ennek a versenynek a második fordulójában.

A NUTE csapatának indulói: Nagy Réka Jázmin, Németh Emil, Németh Kristóf, Talián Dóra és Wágner Karolina.