19 érmet szerzett a NUTE a hétvégén

Komlón ugrottak medencébe a nagyatádi sportolók, akik nyolc aranyérmet szereztek az első Eleven Delfin Kupán. A versenyen nyolc sportegyesület vett részt.

ANagyatádi Úszó és Természetjáró Egyesület szombaton vett részt a DÖKE Úszószakosztálya által első ízben megrendezett versenyén, az Eleven Delfin Kupán Komlón. A versenyen 23 kategóriát és 7 korosztályt hirdettek meg, amelyen 8 egyesület, 72 gyermek kétszáznál is többször állt rajtkőre.

Köztük hatan a nagyatádi egyesületből, ők összesen huszonkettő alkalommal álltak rajthoz ezen a versenyen.

A 2010-ben születettek voltak a legidősebb indulók, a „2016 és később születettek” pedig a legkisebb versenyzők, akik időeredményük alapján, futamokba sorolva indulhattak a megmérettetésen, ahol a csapat tagjai 25, 50 és 100 méteres távokat teljesítettek a 25 méteres medencében.

Korosztályos értékelés alapján a nagyatádiak végül 19 éremmel (8 arany, 6 ezüst, 5 bronz) zárták a versenyt.

Ezen a hétvégén Keszthelyen úsznak majd az atádiak.

A NUTE csapatának indulói: Fekete Zoé, Horváth Kira, Molnár Levente, Nagy Réka Jázmin, Németh Emil és Németh Kristóf.